Založ si blog

Členovia SNS majú čosi vpísané v DNA

Ján Slota, Andrej Danko – asi je to naozaj úplne jedno. S tým rozdielom, že za Slotu sme sa dožili aspoň kúsku srandy. SNS sa nedá uprieť snaha, ale kauzy tejto strany reálne prevyšujú hocijaké úspechy, ktoré jej ministerstvá za posledné obdobie zaznamenali. Situácia je momentálne nasledujúca. Buď si Danko urobí poriadok so svojimi ministrami, ale aj sám so sebou, alebo to s ďalším vládnutím SNS vôbec nevyzerá ružovo.

Nuž, niečo s tou stranou asi naozaj nie je v poriadku. Žeby DNA? Spomeňme si na nástenkový tender, ktorý prakticky dodnes nie je vyriešený a situácia sa opakuje. Možno v trochu inej forme, ale podobné rozdávanie eurofondov sa rozhodne nedá rešpektovať. Nevidím iné východisko ako odvolanie Plavčana. V rámci spolupráce vo vláde by mala SNS dostať šancu na menovanie posledného, nekorupčného ministra. Otázne však je, že či je SNS na takýto zásadný a čistý krok pripravená.

Z pohľadu Slovenska by však bolo naozaj najlepšie, keby sa situácia čo najskôr vyriešila. Rokovania o novej koaličnej zmluve by sa mali začať čo najskôr, aby v priaznivej ekonomickej situácii vláda zbytočne nestála. Je niečo pravdy na tom, že ekonomickú prosperitu by mali občania pociťovať viac. Keď však niekto hovorí, že ju pociťujú minimálne, klamal by. Práve sociálno-demokratická vláda je na takéto obdobie prosperity podľa mojej mienky vhodná, aby prosperitu pociťovali všetci a nie len tí najbohatší – tí ju už pociťujú, veď sa stačí pozrieť na to, že koľko sa v dnešnej dobe stavia (napríklad).

Dankov krok (odstúpenie od koaličnej zmluvy) bol vo svojej podstate v určitom ohľade postupom vpred, no v mnohých iných zas krokom vzad. Ako celá situácia dopadne, je len na členoch vlády a na najvyšších predstaviteľoch vládnych strán. Nám občanom ostáva už len dúfať, že sa dočkáme v budúcnosti v rámci tejto krízy len pozitívnych krokov.

Dankove koaličné zlyhanie?

07.08.2017

Predseda NR SR a SNS Andrej Danko sa dnes rozhodol vypovedať koaličnú zmluvu. O nesprávnosti jeho rozhodnutia ho asi radšej nepresviedčali ani v samotnej SNS, keďže je možné, že si v spoločných viac »

Kto je bojovník proti korupcii?

04.08.2017

Korupcia je momentálne najhorúcejšou témou na slovenskej politickej scéne. Často sa hovorí o skorumpovanej vláde, súdoch, dokonca aj o prokuratúre. Všimnime si však, že väčšina týchto viac »

OĽaNO si uvedomuje, že musí variť z vody

26.07.2017

OĽaNO je hnutím s jedinečným postavením v rámci politického spektra. Je to snáď jediný politický subjekt bez akéhokoľvek odborného zázemia. Z tohto hľadiska im vlastne konkuruje už len viac »

diaľnica, D3, cestár

Diaľnica D3 uviazla pri Kysuckom Novom Meste

21.08.2017 08:00

Výstavba diaľnice D3 nenapreduje podľa predstáv obyvateľov regiónu. Kritická dopravná situácia je v okolí Kysuckého Nového Mesta, kde štvorprúdovka chýba.

Barcelona, útok v barcelone,

Barcelona mala šťastie v nešťastí

21.08.2017 07:21

Keby vyšlo všetko tak, ako si teroristi naplánovali, potom nedeľná zádušná omša v barcelonskej katedrále Sagrada Familia sa nemusela konať.

Americký torpédoborec John S. McCain

Americký torpédoborec sa zrazil s tankerom, desať mužov chýba

21.08.2017 05:06, aktualizované: 06:13

Po zrážke amerického torpédoborca s ropným tankerom sa zranilo päť amerických námorníkov, desať je nezvestných.

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

matuskonecny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 51172x
Priemerná čítanosť článkov: 1895x

Autor blogu

Kategórie