Založ si blog

Dankove koaličné zlyhanie?

Predseda NR SR a SNS Andrej Danko sa dnes rozhodol vypovedať koaličnú zmluvu. O nesprávnosti jeho rozhodnutia ho asi radšej nepresviedčali ani v samotnej SNS, keďže je možné, že si v spoločných biznisoch idú všetci pokope. Jedná sa o reálnu koaličnú krízu, alebo ide len o obyčajné zakrývanie káuz na ministerstve školstva?

SNS konštantne klesajú preferencie a je logické, že s tým strana musí niečo robiť. Nie je však vôbec isté, že tento krok bude úspešný. Ministri za SNS sa už dlhšiu dobu chytajú poslednej slamky. V prípade Plavčana sa mi dokonca zdá, že sa poslednej slamky už pomaly púšťa. A práve to je moment pre spustenie koaličnej krízy. Tá podľa prvotného očakávania počas pondelka zaplnila všetky médiá, niektoré dokonca tvorili živé časové osi.

V takejto situácii idú do úzadia nie len Plavčanove, ale aj Gašparove zlyhania. Práve spomínaní členovia vlády sú azda najbližšie k vyhodeniu z ministerskej stoličky. Toto sa však vďaka premyslenej taktike SNS môže už čoskoro stať minulosťou.

Ako sa môže vyriešiť koaličná kríza? SNS požaduje prerokovanie celého jej znenia. Otázne však je, aké konkrétne opatrenia má v pláne vyrokovať. Je SNS vôbec pripravená na podobný typ ťažkých rokovaní? Bola vôbec pripravená vládnuť?

Je teda množstvo otázok, ktoré sú pred doriešením tohto problému nezodpovedané. V každom prípade by si v SNS mali uvedomiť, že táto vláda je momentálne jedinou možnosťou pre Slovensko, teda aj pre ich voličov.

Členovia SNS majú čosi vpísané v DNA

11.08.2017

Ján Slota, Andrej Danko – asi je to naozaj úplne jedno. S tým rozdielom, že za Slotu sme sa dožili aspoň kúsku srandy. SNS sa nedá uprieť snaha, ale kauzy tejto strany reálne prevyšujú hocijaké viac »

Kto je bojovník proti korupcii?

04.08.2017

Korupcia je momentálne najhorúcejšou témou na slovenskej politickej scéne. Často sa hovorí o skorumpovanej vláde, súdoch, dokonca aj o prokuratúre. Všimnime si však, že väčšina týchto viac »

OĽaNO si uvedomuje, že musí variť z vody

26.07.2017

OĽaNO je hnutím s jedinečným postavením v rámci politického spektra. Je to snáď jediný politický subjekt bez akéhokoľvek odborného zázemia. Z tohto hľadiska im vlastne konkuruje už len viac »

diaľnica, D3, cestár

Diaľnica D3 uviazla pri Kysuckom Novom Meste

21.08.2017 08:00

Výstavba diaľnice D3 nenapreduje podľa predstáv obyvateľov regiónu. Kritická dopravná situácia je v okolí Kysuckého Nového Mesta, kde štvorprúdovka chýba.

Barcelona, útok v barcelone,

Barcelona mala šťastie v nešťastí

21.08.2017 07:21

Keby vyšlo všetko tak, ako si teroristi naplánovali, potom nedeľná zádušná omša v barcelonskej katedrále Sagrada Familia sa nemusela konať.

Americký torpédoborec John S. McCain

Americký torpédoborec sa zrazil s tankerom, desať mužov chýba

21.08.2017 05:06, aktualizované: 06:13

Po zrážke amerického torpédoborca s ropným tankerom sa zranilo päť amerických námorníkov, desať je nezvestných.

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

matuskonecny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 51171x
Priemerná čítanosť článkov: 1895x

Autor blogu

Kategórie