Založ si blog

OĽaNO si uvedomuje, že musí variť z vody

OĽaNO je hnutím s jedinečným postavením v rámci politického spektra. Je to snáď jediný politický subjekt bez akéhokoľvek odborného zázemia. Z tohto hľadiska im vlastne konkuruje už len Sme rodina.

Strana funguje vlastne na tom, že postupne vyťahuje kauzy. Tie však nie vždy sú skutočnými kauzami. Matovič alebo Remišová niečo vypustia bez dôkazov, médiá, ktoré sú nimi platené, to následne vezmú ako automatickú pravdu a posunú to smerom k ľuďom. Ľudia sa nabažia týchto falošných informácii, aj keď je pravda, že tí inteligentnejší neuveria hlúpostiam.

Treba však objektívne priznať, že posledná kauza súvisiaca s ministrom za SNS Plavčanom nevyzerá byť len čistým výmyslom – to je fakt. Ak sú informácie podávané OĽaNO pravdivé, minister by mal prehodnotiť svoje zotrvanie vo funkcii. Ako to však pri OĽaNO býva, všetko má svoje ale. Remišová síce veľa hovorila, no zas chýbali dostatočné a relevantné dôkazy – nie len o tom, že to je práve Plavčan, kto pochybil, ale aj o tom, že nejaké peniaze mali smerovať do firiem blízkych Kaliňákovi a Počiatkovi.

Žiadať Plavčanovu hlavu je možno na mieste, no OĽaNO už svojimi prvými vyjadreniami o údajnej kauze naznačili, že to nie je posledná méta, ktorú chcú dosiahnuť. Mali by si však uvedomiť, že na takejto kauze predsedu parlamentu ani premiéra neodvolajú a vlastne k tomu aj chýba logický dôvod. A vlastne… už sme si zvykli, že vláda a človek na jej čele môže aj za dážď.

Ministerstvo na Remišovej vyjadrenia reagovalo rečami o úspechoch ministra školstva v rezorte. Nuž, tu treba jednoznačne povedať, že si minister určite počína lepšie ako napríklad Jurzyca (vtedy za SDKÚ), no viem si taktiež predstaviť aj lepšie fungovanie školstva na Slovensku – takže by som týmto smerom debatu, byť predstaviteľmi ministerstva, vôbec nesmeroval.

Na rozdiel od fanúšikov chrapúnskej a nečestnej politiky OĽaNO si však nemyslím, že by napríklad lepšie školstvo mohla zabezpečiť banda okolo psychicky narušenej osoby.

Členovia SNS majú čosi vpísané v DNA

11.08.2017

Ján Slota, Andrej Danko – asi je to naozaj úplne jedno. S tým rozdielom, že za Slotu sme sa dožili aspoň kúsku srandy. SNS sa nedá uprieť snaha, ale kauzy tejto strany reálne prevyšujú hocijaké viac »

Dankove koaličné zlyhanie?

07.08.2017

Predseda NR SR a SNS Andrej Danko sa dnes rozhodol vypovedať koaličnú zmluvu. O nesprávnosti jeho rozhodnutia ho asi radšej nepresviedčali ani v samotnej SNS, keďže je možné, že si v spoločných viac »

Kto je bojovník proti korupcii?

04.08.2017

Korupcia je momentálne najhorúcejšou témou na slovenskej politickej scéne. Často sa hovorí o skorumpovanej vláde, súdoch, dokonca aj o prokuratúre. Všimnime si však, že väčšina týchto viac »

diaľnica, D3, cestár

Diaľnica D3 uviazla pri Kysuckom Novom Meste

21.08.2017 08:00

Výstavba diaľnice D3 nenapreduje podľa predstáv obyvateľov regiónu. Kritická dopravná situácia je v okolí Kysuckého Nového Mesta, kde štvorprúdovka chýba.

Barcelona, útok v barcelone,

Barcelona mala šťastie v nešťastí

21.08.2017 07:21

Keby vyšlo všetko tak, ako si teroristi naplánovali, potom nedeľná zádušná omša v barcelonskej katedrále Sagrada Familia sa nemusela konať.

Americký torpédoborec John S. McCain

Americký torpédoborec sa zrazil s tankerom, desať mužov chýba

21.08.2017 05:06, aktualizované: 06:13

Po zrážke amerického torpédoborca s ropným tankerom sa zranilo päť amerických námorníkov, desať je nezvestných.

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

matuskonecny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 51170x
Priemerná čítanosť článkov: 1895x

Autor blogu

Kategórie