Založ si blog

Chudáci a zúfalci na sociálnych sieťach

Dovolil som si požičať toto pomenovanie, ktoré zaznelo z úst premiéra v nedávno uverejnenom videu. O tom, že kto konkrétne nič neberie s nadhľadom, by sa dalo aj v tomto prípade naozaj polemizovať. Títo „chudáci a zúfalci“ si totižto nerobili srandu z premiérovho vystupovania v Drahovciach. Oni toto celé zobrali vážne a mladé dievča začala doslova urážať a odsudzovať. No a v takomto prípade sa už jedná o primitivizmus zo strany všetkých týchto internetových chudáčikov.

Moja skúsenosť je nasledovná. Internetové krytie je pre viacerých viac ako výhodné. Zneužívajú ho na to, aby mohli urážať ľudí bez následkov. Množstvo z vyjadrení, ktoré uverejňujú, by sa nikdy neodvážili človeku povedať z oči do očí. Vyžívajú sa v diskusiách, každého urážajú a majú „olajkované“ stránky ako Denník N, SME, Progresívne Slovensko, Andrej Kiska, Monika Tódová a podobné voloviny. Ak sú im ľudia na týchto stránkach vzorom, potom sa niet čo čudovať, že sa tak správajú.

Príde mi trápne osočovať nejaké mladé dievča len za to, že privítalo premiéra tak, ako je u nás na Slovensku zvykom. A to, že premiér chodí na nejakú žatvu? Čo je na tom? Je to to isté ako keď Droba chodí po všelijakých táboroch, stanovačkách, chatách, maratónoch a podobne. Jediný rozdiel je v cieľovej skupine. Preto sa čudujem ľuďom, ktorým vadí Fico na žatve, ale nevadí im Droba na nejakom behu – objektívne je to v podstate to isté. Spomenúť sa dá aj Kiska na Pohode, ktorý proste musel ísť baviacim sa ľuďom ukázať svoj ksicht a pofotiť sa s plienkami.

Aby sme však ostali pri Ficovi, zareagujem ešte trochu na článok denníka SME, kde sa autor mimo iného snaží vystihnúť (nepriamo) aj najväčšie problémy Slovenska, no nie úplne mu to ide. Smeje sa síce (zas raz vo všetkej tej „novinárskej objektivite“) z toho, že sa Fico zaoberá nejakou žatvou, no trochu zabúda, že to boli médiá a chudáci na internete, kto dal tejto téme váhu a kto premiéra donútil zareagovať. Medzi vymenované najväčšie problémy Slovenska však zaraďuje autor aj problémy ako korupcia, klientelizmus, rodinkárstvo, kauza Bašternák a premiérove bývanie v Bonaparte. Tak po poriadku. Mám pocit, že objektívne nebola žiadna vláda nútená robiť toľko opatrení proti korupcii ako táto. Klientelizmus a rodinkárstvo, tak to je v prvom rade o ľuďoch a pri všetkej úcte to možno v súkromnom sektore funguje oveľa viac ako vo verejnom, takže sa to príliš nedá prikladať len na plecia vlády. Kauza Bašternák? Tá kauza, o ktorej vie každý všetko ale zároveň nič? A bývanie v Bonaparte? To možno problém je (no morálny, nie zákonný), ale určite nie jeden z najväčších v tejto krajine.

V krátkosti to teda zhrniem. Diskutéri, ktorí sú frajermi len na internete, nech len pekne vylezú zo svojich pelechov a nech povedia veci do očí. Na to ale asi absolútne nemajú.

OĽaNO si uvedomuje, že musí variť z vody

26.07.2017

OĽaNO je hnutím s jedinečným postavením v rámci politického spektra. Je to snáď jediný politický subjekt bez akéhokoľvek odborného zázemia. Z tohto hľadiska im vlastne konkuruje už len viac »

Denník SME lobuje za sponzorov Globsecu

04.07.2017

Po prečítaní jedného z minulotýždňových vydaní denníka SME podľa mojej mienky existuje celkom jasné podozrenie, že tento denník nenápadne podsúva chcený výsledok obstarávaní v rezorte viac »

Premiérov list prezidentovi UEFA je na mieste

29.06.2017

Aj keď sa musím priznať, že zasahovanie politikov do športu príliš nemusím. V tomto prípade som premiérov list akosi prirodzene ocenil. Má to hneď niekoľko dôvodov, aj keď je pravda, že viac »

Theresa Mayová

Brexit a možné clá Britániu prudko spomalia

27.07.2017 16:00

Britov čakajú po brexite roky prudkého spomalenia ekonomiky. Ekonomický dosah pocítia aj Európania, najmä ak sa po brexite opätovne zavedú clá na tovary.

Samsung, Q7, QLED

Samsung vykázal rekordný zisk

27.07.2017 15:20

Samsung za apríl až jún vykázal rekordný zisk. Boom v odvetví pamäťových čipov prispel k rastu čistého zisku juhokórejskej firmy na 9,7 miliardy USD.

Milan Belica

Smer rokuje pred regionálnymi voľbami o koalícii so SNS a Mostom-Híd

27.07.2017 15:05

Strana Smer nechce, aby sa v Nitre zopakoval scenár z Banskobystrického kraja.

Ľubomír Okruhlica

Okruhlica: Až 85 percent alkoholikov trpí pred začiatkom liečby depresiou

27.07.2017 14:25

Po roku od začatia liečby klesá počet ľudí s touto duševnou chorobou na 26 percent, uviedol riaditeľ Centra pre liečbu drogových závislostí Ľubomír Okruhlica.

matuskonecny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 47234x
Priemerná čítanosť článkov: 1968x

Autor blogu

Kategórie