Založ si blog

Boj proti fašizmu myslí vážne len minimum politikov

Boj proti fašizmu sa nám v politike ako programový bod rozmnožil natoľko, že bez neho takmer žiadna strana a žiadny politik nevstupujú do predvolebných bojov. Je jasné, že je tento programový bod medzi ľuďmi populárny a kampaňoví manažéri jednotlivých politikov a strán to veľmi dobre vedia. Otázkou však ostáva, že kto to s tým bojom myslí naozaj vážne.

Prezident Kiska proti fašizmu akosi bojuje len slovami. U neho mám skôr pocit, že bojuje viac proti východu, Rusku a proti slovenskej identite. Je to vôbec prvý prezident, ktorý je orientovaný vyslovene na jednu stranu globálneho spektra, čo nám ako krajine určite na popularite nepridáva. Ak by pán prezident myslel boj proti fašizmu vážne, podporil by viacero vládnych krokov v tomto smere. Pre neho je však vernosť všetkému protivládnemu viac ako boj proti nejakej fašizácii mladých voličov a dokonca aj niektorých perspektívnych ľudí.

Opozícia bojuje proti fašizmu podobne „efektívne“ ako prezident Kiska. Namiesto toho aby spolupracovala s ostatnými demokratickými a štandardnými stranami, útočí na strany vládnej koalície oveľa viac ako na Kotlebu, poprípade Kollára. K čomu to napomáha? Akurát tak k zvyšovaniu preferencií radikálnych až extrémistických strán.

Výborným príkladom je aj Banská Bystrica, kde by sa demokratické strany mali dohodnúť na čo najmenšom počte svojich kandidátov, aby sa v jednokolovej voľbe podarilo poraziť Mariána Kotlebu. To sa však nedeje. Subjekty z prostredia mimo vlády už ponúkajú prinajmenšom troch kandidátov a to ešte nepredstavila kandidáta vládna koalícia.

Vláda má taktiež medzery v boji proti fašizmu, ale treba otvorene priznať, že v tejto téme je asi najúspešnejšia spomedzi tých, ktorých som v tomto krátkom príspevku spomenul. Samozrejme, boj proti fašizmu nie je len o tom hovoriť do kamery aký je fašizmus zlý. Je to v prvom rade o zlepšovaní politík demokratických strán tak, aby ľudia neboli nútení voliť krajnú pravicu.

Dúfam, že v nastolenom trende zlepšovania politík vlády sa bude pokračovať.

Tódovej mladík sa prekecol

19.06.2017

O opozičných, teda prepáčte, o študentských protestoch proti korupcii sa v článkoch a v blogoch hovorilo už veľa. Naposledy však nastala veľmi zaujímavá situácia, ktorú si všimlo len minimum viac »

Zinscenovaný pochod v 3 slovenských mestách

06.06.2017

Je neuveriteľné, kam až Andrej Kiska a Igor Matovič vedia zájsť v rámci svojej politiky. Cez psychické vydieranie sa kontinuálne dostávajú až k plateniu stredoškolákov za to, že protestujú viac »

Zrušenie nezrušiteľných Mečiarových amnestií ako spoločenská objednávka

01.06.2017

Jednoducho povedané, prispôsobili sme si Ústavu, aby to šlo. Lebo spoločnosť chcela, lebo opozícia chcela, lebo prezident Kováč zomrel, lebo prezident Kiska to uviedol ako svoju politickú požiadavku viac »

francúzsky premiér, Manuel Valls

Francúzsky expremiér Valls opúšťa Socialistickú stranu

27.06.2017 10:35

Bývalý francúzsky premiér Manuel Valls opúšťa Socialistickú stranu. Oznámil to v rozhovore s rozhlasovou stanicou RTL.

Marian Kotleba, Kotleba, ľsns,

Za zákaz Kotlebovej strany ĽSNS je 68,5 percenta Slovákov, ukázal prieskum

27.06.2017 10:10

Strana ĽSNS Mariana Kotlebu by mala byť podľa 68,5 percenta Slovákov zakázaná.

Vladimír Mečiar

Prieskum: Ľudia vnímajú zrušenie Mečiarových amnestií pozitívne

27.06.2017 09:46

Takmer tri štvrtiny ľudí vnímajú pozitívne fakt, že Mečiarove amnestie zrušili.

volkswagen,  protest, štrajk,

OZ KOVO nepovažuje kolektívnu zmluvu vo Volkswagene za úspech

27.06.2017 09:30

Predseda OZ KOVO Emil Machyna síce podporil štrajkujúcich, ktorí požadovali vyššie mzdy, no výsledok vníma skepticky.

matuskonecny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 40547x
Priemerná čítanosť článkov: 2027x

Autor blogu

Kategórie