Založ si blog

Boj proti fašizmu myslí vážne len minimum politikov

Boj proti fašizmu sa nám v politike ako programový bod rozmnožil natoľko, že bez neho takmer žiadna strana a žiadny politik nevstupujú do predvolebných bojov. Je jasné, že je tento programový bod medzi ľuďmi populárny a kampaňoví manažéri jednotlivých politikov a strán to veľmi dobre vedia. Otázkou však ostáva, že kto to s tým bojom myslí naozaj vážne.

Prezident Kiska proti fašizmu akosi bojuje len slovami. U neho mám skôr pocit, že bojuje viac proti východu, Rusku a proti slovenskej identite. Je to vôbec prvý prezident, ktorý je orientovaný vyslovene na jednu stranu globálneho spektra, čo nám ako krajine určite na popularite nepridáva. Ak by pán prezident myslel boj proti fašizmu vážne, podporil by viacero vládnych krokov v tomto smere. Pre neho je však vernosť všetkému protivládnemu viac ako boj proti nejakej fašizácii mladých voličov a dokonca aj niektorých perspektívnych ľudí.

Opozícia bojuje proti fašizmu podobne „efektívne“ ako prezident Kiska. Namiesto toho aby spolupracovala s ostatnými demokratickými a štandardnými stranami, útočí na strany vládnej koalície oveľa viac ako na Kotlebu, poprípade Kollára. K čomu to napomáha? Akurát tak k zvyšovaniu preferencií radikálnych až extrémistických strán.

Výborným príkladom je aj Banská Bystrica, kde by sa demokratické strany mali dohodnúť na čo najmenšom počte svojich kandidátov, aby sa v jednokolovej voľbe podarilo poraziť Mariána Kotlebu. To sa však nedeje. Subjekty z prostredia mimo vlády už ponúkajú prinajmenšom troch kandidátov a to ešte nepredstavila kandidáta vládna koalícia.

Vláda má taktiež medzery v boji proti fašizmu, ale treba otvorene priznať, že v tejto téme je asi najúspešnejšia spomedzi tých, ktorých som v tomto krátkom príspevku spomenul. Samozrejme, boj proti fašizmu nie je len o tom hovoriť do kamery aký je fašizmus zlý. Je to v prvom rade o zlepšovaní politík demokratických strán tak, aby ľudia neboli nútení voliť krajnú pravicu.

Dúfam, že v nastolenom trende zlepšovania politík vlády sa bude pokračovať.

Členovia SNS majú čosi vpísané v DNA

11.08.2017

Ján Slota, Andrej Danko – asi je to naozaj úplne jedno. S tým rozdielom, že za Slotu sme sa dožili aspoň kúsku srandy. SNS sa nedá uprieť snaha, ale kauzy tejto strany reálne prevyšujú hocijaké viac »

Dankove koaličné zlyhanie?

07.08.2017

Predseda NR SR a SNS Andrej Danko sa dnes rozhodol vypovedať koaličnú zmluvu. O nesprávnosti jeho rozhodnutia ho asi radšej nepresviedčali ani v samotnej SNS, keďže je možné, že si v spoločných viac »

Kto je bojovník proti korupcii?

04.08.2017

Korupcia je momentálne najhorúcejšou témou na slovenskej politickej scéne. Často sa hovorí o skorumpovanej vláde, súdoch, dokonca aj o prokuratúre. Všimnime si však, že väčšina týchto viac »

diaľnica, D3, cestár

Diaľnica D3 uviazla pri Kysuckom Novom Meste

21.08.2017 08:00

Výstavba diaľnice D3 nenapreduje podľa predstáv obyvateľov regiónu. Kritická dopravná situácia je v okolí Kysuckého Nového Mesta, kde štvorprúdovka chýba.

Barcelona, útok v barcelone,

Barcelona mala šťastie v nešťastí

21.08.2017 07:21

Keby vyšlo všetko tak, ako si teroristi naplánovali, potom nedeľná zádušná omša v barcelonskej katedrále Sagrada Familia sa nemusela konať.

Americký torpédoborec John S. McCain

Americký torpédoborec sa zrazil s tankerom, desať mužov chýba

21.08.2017 05:06, aktualizované: 06:13

Po zrážke amerického torpédoborca s ropným tankerom sa zranilo päť amerických námorníkov, desať je nezvestných.

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

matuskonecny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 51168x
Priemerná čítanosť článkov: 1895x

Autor blogu

Kategórie