Založ si blog

Boj proti fašizmu myslí vážne len minimum politikov

Boj proti fašizmu sa nám v politike ako programový bod rozmnožil natoľko, že bez neho takmer žiadna strana a žiadny politik nevstupujú do predvolebných bojov. Je jasné, že je tento programový bod medzi ľuďmi populárny a kampaňoví manažéri jednotlivých politikov a strán to veľmi dobre vedia. Otázkou však ostáva, že kto to s tým bojom myslí naozaj vážne.

Prezident Kiska proti fašizmu akosi bojuje len slovami. U neho mám skôr pocit, že bojuje viac proti východu, Rusku a proti slovenskej identite. Je to vôbec prvý prezident, ktorý je orientovaný vyslovene na jednu stranu globálneho spektra, čo nám ako krajine určite na popularite nepridáva. Ak by pán prezident myslel boj proti fašizmu vážne, podporil by viacero vládnych krokov v tomto smere. Pre neho je však vernosť všetkému protivládnemu viac ako boj proti nejakej fašizácii mladých voličov a dokonca aj niektorých perspektívnych ľudí.

Opozícia bojuje proti fašizmu podobne „efektívne“ ako prezident Kiska. Namiesto toho aby spolupracovala s ostatnými demokratickými a štandardnými stranami, útočí na strany vládnej koalície oveľa viac ako na Kotlebu, poprípade Kollára. K čomu to napomáha? Akurát tak k zvyšovaniu preferencií radikálnych až extrémistických strán.

Výborným príkladom je aj Banská Bystrica, kde by sa demokratické strany mali dohodnúť na čo najmenšom počte svojich kandidátov, aby sa v jednokolovej voľbe podarilo poraziť Mariána Kotlebu. To sa však nedeje. Subjekty z prostredia mimo vlády už ponúkajú prinajmenšom troch kandidátov a to ešte nepredstavila kandidáta vládna koalícia.

Vláda má taktiež medzery v boji proti fašizmu, ale treba otvorene priznať, že v tejto téme je asi najúspešnejšia spomedzi tých, ktorých som v tomto krátkom príspevku spomenul. Samozrejme, boj proti fašizmu nie je len o tom hovoriť do kamery aký je fašizmus zlý. Je to v prvom rade o zlepšovaní politík demokratických strán tak, aby ľudia neboli nútení voliť krajnú pravicu.

Dúfam, že v nastolenom trende zlepšovania politík vlády sa bude pokračovať.

Lucia Nicholsonová a jej záchvaty pred kamerou

17.05.2017

Lucia Nicholsonová je presne taký typ političky, aký nemám rád. Na výslní je len vďaka tomu, že ako totálna ovca ide v línii všetkých Sorosových médií na Slovensku – vrátane denníkov viac »

Ďalšie zásadné klamstvo Igora Matoviča

27.04.2017

Igorovi Matovičovi verejnosť postupne prichádza na stále viac a viac klamstiev, ktoré behom svojej politickej kariéry uverejnil v poslednom, alebo aj v dávnejšom období. Jeho názory nie sú podložené viac »

Princezná Kiska

26.04.2017

Dámy a páni, prichádza lady Kiska! Rozplývajte sa nad jej vznešenosťou! Áno, aj takéto šarády, ktoré poznáme snáď už len z filmov a z Veľkej Británie, nám najmä v posledných týždňov viac »

súdna rada,

Rozhodnutie sudcov môže ovplyvniť jesenné voľby

24.05.2017 20:00

Výsledok, ktorý celú justíciu prekvapil. Zo súboja dvoch sudcovských organizácií vyšlo víťazne Združenie sudcov Slovenska, ktorého nominanti do Súdnej rady uspeli všetci.

úvo, méry, kubovič, táborská,

Na šéfovi ÚVO sa koaličná vláda nezhodla

24.05.2017 19:39

Všetko sa začne odznovu, vládu ani jeden z troch kandidátov na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie v stredu nepresvedčil.

ministerstvo obrany

Vojenské hodnosti udelené politikom preverujú

24.05.2017 18:48

Vojenské hodnosti, ktoré udelil krátko pred parlamentnými voľbami v roku 2016 bývalý minister obrany Martin Glváč (Smer), možno nie sú platné.

Nórsko, cesta, motorka

Nóri sú príliš dobre platení, myslí si MMF

24.05.2017 18:12

Nóri sú až príliš dobre platení. Ich krajina, ktorá sa spamätáva z poklesu cien ropy, si tak ťažko udrží konkurencieschopnosť, tvrdí MMF.

matuskonecny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 33067x
Priemerná čítanosť článkov: 1945x

Autor blogu

Kategórie