Založ si blog

Ďalšie zásadné klamstvo Igora Matoviča

Igorovi Matovičovi verejnosť postupne prichádza na stále viac a viac klamstiev, ktoré behom svojej politickej kariéry uverejnil v poslednom, alebo aj v dávnejšom období. Jeho názory nie sú podložené faktami a vzhľadom na posledné vyjadrenia ohľadom možnej spolupráce s Andrejom Dankom nie sú ani konzistentné.

Ešte po parlamentných voľbách si totižto Matovič vedel spoluprácu s Dankom predstaviť veľmi dobre, dokonca si ju vyložene prial. Dnes už naopak tvrdí, že by bol práve Andrej Danko prekážkou v spolupráci jeho hnutia s SNS. Matovičove vyjadrenia sú zvláštne hneď z dvoch dôvodov.

V prvom rade Matovič skáče a hrá divadlo podľa politickej situácie. V situácii, kedy malo jeho hnutie šancu byť jedným z členov koalície mu Danko ako možný partner absolútne neprekážal. Mal som dokonca z jeho vyjadrení pocit, že sa Dankovi chce ako politik zapáčiť len preto, aby sa dostal k moci a tým pádom aj k novým možnostiam pre svoju chabú politickú kariéru. Jeho názory teda nie sú konzistentné, ale menia sa podľa toho, že aké divadlo momentálne Matovič potrebuje pred občanmi hrať. Varí z vody a snaží sa znemožniť každého prekračujúc hocijaké morálne pravidlá. Dankov krok s otváraním listov bol trápny, ale Matovičov akože plač na tlačovke ešte trápnejší.

V druhom rade by si mal práve Matovič uvedomiť, že ako sa správal jeho bývalý šéf Sulík vo funkcii predsedu NR SR. Slovensko reprezentoval vyloženou peňaženkou na stole a bez saka na medzinárodnom rokovaní. Popravde si neviem vybrať kto bol horší predseda. Pravdou však ostáva, že hocijaký z vtedajších poslancov NR SR za vtedajšiu vládu dnes nemá čo protestovať. Slovensko reprezentované tou zberbou nebolo o nič lepšie.

Stále pri tom ostáva nezodpovedaná jedna zásadná otázka. Kto by dnes vládol, keby tu nebola momentálna vládna koalícia? 6 strán? A koho by vlastne Obyčajní ľudia nominovali na výkonné funkcie do vlády? Toto hnutie predsa nemá žiadnych odborníkov schopných spravovať spoločnosť. Čo už, podľa Igora je pre ľudí prínosné hrať divadlo namiesto odbornej a vecnej diskusie.

OĽaNO si uvedomuje, že musí variť z vody

26.07.2017

OĽaNO je hnutím s jedinečným postavením v rámci politického spektra. Je to snáď jediný politický subjekt bez akéhokoľvek odborného zázemia. Z tohto hľadiska im vlastne konkuruje už len viac »

Chudáci a zúfalci na sociálnych sieťach

14.07.2017

Dovolil som si požičať toto pomenovanie, ktoré zaznelo z úst premiéra v nedávno uverejnenom videu. O tom, že kto konkrétne nič neberie s nadhľadom, by sa dalo aj v tomto prípade naozaj polemizovať. viac »

Denník SME lobuje za sponzorov Globsecu

04.07.2017

Po prečítaní jedného z minulotýždňových vydaní denníka SME podľa mojej mienky existuje celkom jasné podozrenie, že tento denník nenápadne podsúva chcený výsledok obstarávaní v rezorte viac »

Theresa Mayová

Brexit a možné clá Britániu prudko spomalia

27.07.2017 16:00

Britov čakajú po brexite roky prudkého spomalenia ekonomiky. Ekonomický dosah pocítia aj Európania, najmä ak sa po brexite opätovne zavedú clá na tovary.

Samsung, Q7, QLED

Samsung vykázal rekordný zisk

27.07.2017 15:20

Samsung za apríl až jún vykázal rekordný zisk. Boom v odvetví pamäťových čipov prispel k rastu čistého zisku juhokórejskej firmy na 9,7 miliardy USD.

Milan Belica

Smer rokuje pred regionálnymi voľbami o koalícii so SNS a Mostom-Híd

27.07.2017 15:05

Strana Smer nechce, aby sa v Nitre zopakoval scenár z Banskobystrického kraja.

Ľubomír Okruhlica

Okruhlica: Až 85 percent alkoholikov trpí pred začiatkom liečby depresiou

27.07.2017 14:25

Po roku od začatia liečby klesá počet ľudí s touto duševnou chorobou na 26 percent, uviedol riaditeľ Centra pre liečbu drogových závislostí Ľubomír Okruhlica.

matuskonecny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 47238x
Priemerná čítanosť článkov: 1968x

Autor blogu

Kategórie