Založ si blog

Markovič a Leško zatĺkajú laškovanie s Ficom, Kramár manželkine šafárenie

Niektoré známe osobnosti vodu kážu a víno pijú. Inak sa nedá nazvať situácia, keď sa niekto hrá na verejnosti za bojovníka proti politikom a vláde, no na druhej strane je sám s nimi do určitej miery prepojený.

Určite ste v posledných týždňoch zaregistrovali aktivitu viacerých známych osobností, ktorá stúpla v súvislosti s obnovením témy Mečiarových amnestií. Pre tento moment by som rád nechal stranou to, že sa nám k politike vyjadrujú odborníci typu Celeste Buckingham alebo Oto Weiter, no aj to samo o sebe je značne bizarné.

Keď sa však začali vyjadrovať ľudia, ktorým peniaze ryžované v politike voľakedy cengali vo vrecku, tak to je silná káva aj na mňa. Hovorím napríklad o Markovičovi, Leškovi a Kramárovi. Každý z nich má v minulosti za sebou pekný románik s politickým prostredím.

Maroš Kramár by o tom vedel rozprávať asi najlepšie. Tento človek si neodpúšťa politické témy ani v reláciách, v rámci ktorých si fakticky ako divák chcem oddýchnuť od politiky (napr. Nikto nie je dokonalý). Maroš Kramár (možno povzbudený podporou od niekoho, komu na tom záleží) musí neustále zabŕdať do niekoho z vlády, poprípade nasilu spájať vládu s kauzou amnestií, čo už je úplne mimo moje chápanie. Maroš by si však mal dobre uvedomiť, že čo vyvádzala jeho žena v štátnom Centre právnej pomoci počas 3 rokov, čo tam bola riaditeľkou. Z tejto pozície bola nútená odísť po tom, čo v novom výberovom konaní skončila na poslednom mieste. Jej pôsobenie je celkovo považované za škandálmi opradené. A mimochodom, nie je toto celé náhodou len Marošova pomsta? Každopádne, tento človek sa nemôže tváriť, že s politikou nič nemá.

Milan Markovič by sa mal taktiež radšej sústrediť na úpadok vlastnej kariéry ako na tieto témy. Úprimne, moja generácia si už pomaly ani nepamätá, že kto to vlastne je. Je naozaj pekné, že sa v 90. rokoch navážal do Mečiara, čo bola vtedy celkom odvaha, no jeho terajšia aktivita je pre mňa nepochopiteľná. Keď hovorí o amnestiách, je to pre mňa v jeho prípade ešte schodné, no keď začne na to napájať reči o Mečiarovom klone v podobe Fica, akosi strácam zmysel. Pán Markovič by si mal ale veľmi rýchlo spomenúť, že za kým bežal, keď nemal prácu a potreboval humoristickú reláciu v ČR. Bolo to len nejakú chvíľu pred návštevou vtedajšieho českého premiéra Paroubka v SR, keď Markovič žobronil na tej démonizovanej Súmračnej o to, aby Fico s českým premiérom reláciu pre Markoviča naozaj vybavil.

Marián Leško sa tiež nemusí príliš hrať na pravicovo orientovaného a liberálneho politického komentátora. Možno by to málokto predpokladal, no práve Marián Leško v minulosti moderoval rôzne smerácke udalosti, ktorými teraz spolu so svojimi kolegami toľko pohŕda.

Nuž, čo dodať. Jedna vec je to, čo vidíme navonok, no niekedy treba zájsť do hlbšej minulosti na to, aby sme pochopili podstatu správania niektorých ľudí. Niektorí trepú z pomsty, iní sa snažia odvrátiť pozornosť od svojich aktivít v minulosti, pár výnimiek možno robí obe tieto činnosti. Záhadou však ostáva, že prečo sa niektorí ľudia radšej nestiahnu, ako keby mali zo seba robiť hlupákov na obrazovkách. Herec je predsa hercom, spevák je spevákom, politológ je politológom a ústavný právnik je ústavným právnikom. Preto nevidím dôvod na to, aby názory niektorých verejne známych ľudí boli považované za správne.

OĽaNO si uvedomuje, že musí variť z vody

26.07.2017

OĽaNO je hnutím s jedinečným postavením v rámci politického spektra. Je to snáď jediný politický subjekt bez akéhokoľvek odborného zázemia. Z tohto hľadiska im vlastne konkuruje už len viac »

Chudáci a zúfalci na sociálnych sieťach

14.07.2017

Dovolil som si požičať toto pomenovanie, ktoré zaznelo z úst premiéra v nedávno uverejnenom videu. O tom, že kto konkrétne nič neberie s nadhľadom, by sa dalo aj v tomto prípade naozaj polemizovať. viac »

Denník SME lobuje za sponzorov Globsecu

04.07.2017

Po prečítaní jedného z minulotýždňových vydaní denníka SME podľa mojej mienky existuje celkom jasné podozrenie, že tento denník nenápadne podsúva chcený výsledok obstarávaní v rezorte viac »

Theresa Mayová

Brexit a možné clá Britániu prudko spomalia

27.07.2017 16:00

Britov čakajú po brexite roky prudkého spomalenia ekonomiky. Ekonomický dosah pocítia aj Európania, najmä ak sa po brexite opätovne zavedú clá na tovary.

Samsung, Q7, QLED

Samsung vykázal rekordný zisk

27.07.2017 15:20

Samsung za apríl až jún vykázal rekordný zisk. Boom v odvetví pamäťových čipov prispel k rastu čistého zisku juhokórejskej firmy na 9,7 miliardy USD.

Milan Belica

Smer rokuje pred regionálnymi voľbami o koalícii so SNS a Mostom-Híd

27.07.2017 15:05

Strana Smer nechce, aby sa v Nitre zopakoval scenár z Banskobystrického kraja.

Ľubomír Okruhlica

Okruhlica: Až 85 percent alkoholikov trpí pred začiatkom liečby depresiou

27.07.2017 14:25

Po roku od začatia liečby klesá počet ľudí s touto duševnou chorobou na 26 percent, uviedol riaditeľ Centra pre liečbu drogových závislostí Ľubomír Okruhlica.

matuskonecny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 47248x
Priemerná čítanosť článkov: 1969x

Autor blogu

Kategórie