Založ si blog

Prezident Kiska by si mohol otvoriť leteckú spoločnosť

Kiskove výstrelky si tí múdrejší z tejto spoločnosti všimli už dávnejšie. Jeho pôsobenie v úrade prezidenta je nemorálne a v mnohých prípadoch aj neľudské. Pri pohľade na jeho štýl života niekedy nadobúdame pocit, že sa jedná o kráľa, ktorý sa nám tu snaží vládnuť šľachtickým spôsobom.

Vládna letka má v názve „vládna“ v prvom rade preto, že slúži pre pracovné účely najvyšších predstaviteľov našej krajiny. V prvom rade sa čudujem, že jej využitie pre súkromné účely je vôbec povolené. Veď práve títo ľudia by mali byť niekým, kto so zaplatením dopravy smerom domov nemá mať problém. Je každému jasné, že aj prezident je len človek a domov jednoducho chodí raz za čas ako každý z nás. Keď však niekto absolvuje 319 letov a minie na nich bez mála milión eur z našich verejných prostriedkov, nie je to asi úplne v poriadku.

_20170330_172655

Aj napriek tomu, že z pohľadu zákona prezident SR žiadne súkromné lety nemá, dá sa jednoduchým sedliackym rozumom odlíšiť let za rodinou od pracovného letu. Práve lety za rodinou do Popradu sa pre účely tohto výpočtu dajú považovať za súkromné lety, keďže tieto lety nijak nesúvisia s výkonom jeho funkcie ústavného činiteľa. Argumentácia o radách ministra vnútra je taktiež celkom slabá. Minister vnútra predsa v týchto otázkach za prezidenta nerozhoduje a prezident sa v konečnom dôsledku rozhodoval sám, vlastným rozumom.

Konečným výsledkom je to, že nám verejné zdroje pravidelne lietajú z Bratislavy do Popradu a naspäť a povedzme si úprimne – prezident by výkon svojej funkcie určite zvládol aj bez 319tich návštev svojej rodiny. A tá rodina by to tiež určite zvládla.

Nemyslím si, že by sa pre nápravu mali vytvárať nejaké nové a prísnejšie pravidlá. Bohato postačí, keď prezident prehodnotí svoje letecké výlety, alebo keď si ich začne platiť sám. Peňazí má predsa od ľudí, ktorých nahovoril na svoje nevýhodné pôžičky, naozaj dostatok.

OĽaNO si uvedomuje, že musí variť z vody

26.07.2017

OĽaNO je hnutím s jedinečným postavením v rámci politického spektra. Je to snáď jediný politický subjekt bez akéhokoľvek odborného zázemia. Z tohto hľadiska im vlastne konkuruje už len viac »

Chudáci a zúfalci na sociálnych sieťach

14.07.2017

Dovolil som si požičať toto pomenovanie, ktoré zaznelo z úst premiéra v nedávno uverejnenom videu. O tom, že kto konkrétne nič neberie s nadhľadom, by sa dalo aj v tomto prípade naozaj polemizovať. viac »

Denník SME lobuje za sponzorov Globsecu

04.07.2017

Po prečítaní jedného z minulotýždňových vydaní denníka SME podľa mojej mienky existuje celkom jasné podozrenie, že tento denník nenápadne podsúva chcený výsledok obstarávaní v rezorte viac »

Theresa Mayová

Brexit a možné clá Britániu prudko spomalia

27.07.2017 16:00

Britov čakajú po brexite roky prudkého spomalenia ekonomiky. Ekonomický dosah pocítia aj Európania, najmä ak sa po brexite opätovne zavedú clá na tovary.

Samsung, Q7, QLED

Samsung vykázal rekordný zisk

27.07.2017 15:20

Samsung za apríl až jún vykázal rekordný zisk. Boom v odvetví pamäťových čipov prispel k rastu čistého zisku juhokórejskej firmy na 9,7 miliardy USD.

Milan Belica

Smer rokuje pred regionálnymi voľbami o koalícii so SNS a Mostom-Híd

27.07.2017 15:05

Strana Smer nechce, aby sa v Nitre zopakoval scenár z Banskobystrického kraja.

Ľubomír Okruhlica

Okruhlica: Až 85 percent alkoholikov trpí pred začiatkom liečby depresiou

27.07.2017 14:25

Po roku od začatia liečby klesá počet ľudí s touto duševnou chorobou na 26 percent, uviedol riaditeľ Centra pre liečbu drogových závislostí Ľubomír Okruhlica.

matuskonecny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 47241x
Priemerná čítanosť článkov: 1968x

Autor blogu

Kategórie