Založ si blog

Vážený pán Kopcsay

Po prečítaní Vášho rozhovoru so štátnym tajomníkom Róbertom Ondrejcsákom konštatujem, že nie ste dobre zorientovaný v problematike obrany a ak Vaše interview nie je plateným PR, alebo PR z presvedčenia (aby sme tu nikoho neobviňovali), potom bez urážky, považujem rozhovor za prejav diletanstva.

Okrem všeobecných informácií, ktoré tí uvedomelejší vedia, (napríklad, že Amerika nie je ideál, ale predsa jediný garant bezpečnosti vo svete a tak spolupráca s NATO je v našom záujme) je ostatok rozhovoru kaviarenská, nekritická debata. Pán Ondrejcsák bol už predsa raz vo vedení ministerstva obrany. Ak hovorí, že nikto nič neurobil, tak je pod tým podpísaný. Upozorniť na to ste ale vy osobne nepovažovali za dôležité. Zaujímavejšie sa Vám pozdávalo konštatovanie: „Premiér Fico odmietal vyššie investície do armády a nevyjadroval sa o nej veľmi lichotivo“. Áno máte pravdu, ale nemali by ste mať klapky na očiach. Nie Onrejcsák, nie Radičová a nie Dzurinda armádu konečne začali modernizovať. Ale paradoxne Fico, ktorý v prvej vláde prispel k jej rozkladaniu. V neskoršom období sa ale zjavne celá situácia otočila z dôvodu triezveho zváženia aktuálnych bezpečnostných hrozieb. Ondrejcsák natáral, že sa nič neurobilo a vy ste to nekriticky strávili.  Blackhawk? Spartan? Ručné zbrane? Stámiliónové projekty, to je akože nič? A vy ste poslušne pritakávali. Nechcem sa Vás dotknúť, ale ak nechcete klamať čitateľov a nemáte politické predsudky, načítajte si najskôr veci, lebo potom Vás každý opije, okrem Smeru a SNS samozrejme, lebo voči nim už budete asi kritický už z povolania. Ten rozhovor nie je vedený úplne objektívne, je to vlastne Vami a Ondrejcsákom naplánovaný útok , neviem či si to uvedomujete.

Celý rozhovor si môžete pozrieť TU.

Boj proti fašizmu myslí vážne len minimum politikov

19.05.2017

Boj proti fašizmu sa nám v politike ako programový bod rozmnožil natoľko, že bez neho takmer žiadna strana a žiadny politik nevstupujú do predvolebných bojov. Je jasné, že je tento programový viac »

Lucia Nicholsonová a jej záchvaty pred kamerou

17.05.2017

Lucia Nicholsonová je presne taký typ političky, aký nemám rád. Na výslní je len vďaka tomu, že ako totálna ovca ide v línii všetkých Sorosových médií na Slovensku – vrátane denníkov viac »

Ďalšie zásadné klamstvo Igora Matoviča

27.04.2017

Igorovi Matovičovi verejnosť postupne prichádza na stále viac a viac klamstiev, ktoré behom svojej politickej kariéry uverejnil v poslednom, alebo aj v dávnejšom období. Jeho názory nie sú podložené viac »

súdna rada,

Rozhodnutie sudcov môže ovplyvniť jesenné voľby

24.05.2017 20:00

Výsledok, ktorý celú justíciu prekvapil. Zo súboja dvoch sudcovských organizácií vyšlo víťazne Združenie sudcov Slovenska, ktorého nominanti do Súdnej rady uspeli všetci.

úvo, méry, kubovič, táborská,

Na šéfovi ÚVO sa koaličná vláda nezhodla

24.05.2017 19:39

Všetko sa začne odznovu, vládu ani jeden z troch kandidátov na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie v stredu nepresvedčil.

ministerstvo obrany

Vojenské hodnosti udelené politikom preverujú

24.05.2017 18:48

Vojenské hodnosti, ktoré udelil krátko pred parlamentnými voľbami v roku 2016 bývalý minister obrany Martin Glváč (Smer), možno nie sú platné.

Nórsko, cesta, motorka

Nóri sú príliš dobre platení, myslí si MMF

24.05.2017 18:12

Nóri sú až príliš dobre platení. Ich krajina, ktorá sa spamätáva z poklesu cien ropy, si tak ťažko udrží konkurencieschopnosť, tvrdí MMF.

matuskonecny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 33065x
Priemerná čítanosť článkov: 1945x

Autor blogu

Kategórie