Založ si blog

Vážený pán Kopcsay

Po prečítaní Vášho rozhovoru so štátnym tajomníkom Róbertom Ondrejcsákom konštatujem, že nie ste dobre zorientovaný v problematike obrany a ak Vaše interview nie je plateným PR, alebo PR z presvedčenia (aby sme tu nikoho neobviňovali), potom bez urážky, považujem rozhovor za prejav diletanstva.

Okrem všeobecných informácií, ktoré tí uvedomelejší vedia, (napríklad, že Amerika nie je ideál, ale predsa jediný garant bezpečnosti vo svete a tak spolupráca s NATO je v našom záujme) je ostatok rozhovoru kaviarenská, nekritická debata. Pán Ondrejcsák bol už predsa raz vo vedení ministerstva obrany. Ak hovorí, že nikto nič neurobil, tak je pod tým podpísaný. Upozorniť na to ste ale vy osobne nepovažovali za dôležité. Zaujímavejšie sa Vám pozdávalo konštatovanie: „Premiér Fico odmietal vyššie investície do armády a nevyjadroval sa o nej veľmi lichotivo“. Áno máte pravdu, ale nemali by ste mať klapky na očiach. Nie Onrejcsák, nie Radičová a nie Dzurinda armádu konečne začali modernizovať. Ale paradoxne Fico, ktorý v prvej vláde prispel k jej rozkladaniu. V neskoršom období sa ale zjavne celá situácia otočila z dôvodu triezveho zváženia aktuálnych bezpečnostných hrozieb. Ondrejcsák natáral, že sa nič neurobilo a vy ste to nekriticky strávili.  Blackhawk? Spartan? Ručné zbrane? Stámiliónové projekty, to je akože nič? A vy ste poslušne pritakávali. Nechcem sa Vás dotknúť, ale ak nechcete klamať čitateľov a nemáte politické predsudky, načítajte si najskôr veci, lebo potom Vás každý opije, okrem Smeru a SNS samozrejme, lebo voči nim už budete asi kritický už z povolania. Ten rozhovor nie je vedený úplne objektívne, je to vlastne Vami a Ondrejcsákom naplánovaný útok , neviem či si to uvedomujete.

Celý rozhovor si môžete pozrieť TU.

Koalícia nefunguje bez problémov, ale je stabilná

07.03.2017

Je to neuveriteľné, ale už rok prebehol od posledných parlamentných volieb. Tie boli poznačené pravdepodobne najšpinavšou kampaňou akú sme kedy na Slovensku videli. Výsledky ukázali viacero viac »

Manipulácia, vypaľovanie a vysoké zárobky v podaní niektorých slovenských analytikov

21.02.2017

Ak niekomu v rámci (ne)správnych kruhov stúpite na otlak, začne sa podľa toho správať. Aj to si mohla povedať moja známa Anna po tom, čo bol jeden z jej najvydarenejších blogov vymazaný z viac »

Británia doplatila na politický systém

14.02.2017

Ako to už všetci dobre vieme, demokracia má veľké výhody, no zároveň aj veľké nevýhody. Jednou z nich je uprednostňovanie vlastných politických cieľov pred tými, ktoré sú pre krajinu viac »

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

matuskonecny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 18604x
Priemerná čítanosť článkov: 1860x

Autor blogu

Kategórie