Založ si blog

Vážený pán Kopcsay

Po prečítaní Vášho rozhovoru so štátnym tajomníkom Róbertom Ondrejcsákom konštatujem, že nie ste dobre zorientovaný v problematike obrany a ak Vaše interview nie je plateným PR, alebo PR z presvedčenia (aby sme tu nikoho neobviňovali), potom bez urážky, považujem rozhovor za prejav diletanstva.

Okrem všeobecných informácií, ktoré tí uvedomelejší vedia, (napríklad, že Amerika nie je ideál, ale predsa jediný garant bezpečnosti vo svete a tak spolupráca s NATO je v našom záujme) je ostatok rozhovoru kaviarenská, nekritická debata. Pán Ondrejcsák bol už predsa raz vo vedení ministerstva obrany. Ak hovorí, že nikto nič neurobil, tak je pod tým podpísaný. Upozorniť na to ste ale vy osobne nepovažovali za dôležité. Zaujímavejšie sa Vám pozdávalo konštatovanie: „Premiér Fico odmietal vyššie investície do armády a nevyjadroval sa o nej veľmi lichotivo“. Áno máte pravdu, ale nemali by ste mať klapky na očiach. Nie Onrejcsák, nie Radičová a nie Dzurinda armádu konečne začali modernizovať. Ale paradoxne Fico, ktorý v prvej vláde prispel k jej rozkladaniu. V neskoršom období sa ale zjavne celá situácia otočila z dôvodu triezveho zváženia aktuálnych bezpečnostných hrozieb. Ondrejcsák natáral, že sa nič neurobilo a vy ste to nekriticky strávili.  Blackhawk? Spartan? Ručné zbrane? Stámiliónové projekty, to je akože nič? A vy ste poslušne pritakávali. Nechcem sa Vás dotknúť, ale ak nechcete klamať čitateľov a nemáte politické predsudky, načítajte si najskôr veci, lebo potom Vás každý opije, okrem Smeru a SNS samozrejme, lebo voči nim už budete asi kritický už z povolania. Ten rozhovor nie je vedený úplne objektívne, je to vlastne Vami a Ondrejcsákom naplánovaný útok , neviem či si to uvedomujete.

Celý rozhovor si môžete pozrieť TU.

Tódovej mladík sa prekecol

19.06.2017

O opozičných, teda prepáčte, o študentských protestoch proti korupcii sa v článkoch a v blogoch hovorilo už veľa. Naposledy však nastala veľmi zaujímavá situácia, ktorú si všimlo len minimum viac »

Zinscenovaný pochod v 3 slovenských mestách

06.06.2017

Je neuveriteľné, kam až Andrej Kiska a Igor Matovič vedia zájsť v rámci svojej politiky. Cez psychické vydieranie sa kontinuálne dostávajú až k plateniu stredoškolákov za to, že protestujú viac »

Zrušenie nezrušiteľných Mečiarových amnestií ako spoločenská objednávka

01.06.2017

Jednoducho povedané, prispôsobili sme si Ústavu, aby to šlo. Lebo spoločnosť chcela, lebo opozícia chcela, lebo prezident Kováč zomrel, lebo prezident Kiska to uviedol ako svoju politickú požiadavku viac »

francúzsky premiér, Manuel Valls

Francúzsky expremiér Valls opúšťa Socialistickú stranu

27.06.2017 10:35

Bývalý francúzsky premiér Manuel Valls opúšťa Socialistickú stranu. Oznámil to v rozhovore s rozhlasovou stanicou RTL.

Marian Kotleba, Kotleba, ľsns,

Za zákaz Kotlebovej strany ĽSNS je 68,5 percenta Slovákov, ukázal prieskum

27.06.2017 10:10

Strana ĽSNS Mariana Kotlebu by mala byť podľa 68,5 percenta Slovákov zakázaná.

Vladimír Mečiar

Prieskum: Ľudia vnímajú zrušenie Mečiarových amnestií pozitívne

27.06.2017 09:46

Takmer tri štvrtiny ľudí vnímajú pozitívne fakt, že Mečiarove amnestie zrušili.

volkswagen,  protest, štrajk,

OZ KOVO nepovažuje kolektívnu zmluvu vo Volkswagene za úspech

27.06.2017 09:30

Predseda OZ KOVO Emil Machyna síce podporil štrajkujúcich, ktorí požadovali vyššie mzdy, no výsledok vníma skepticky.

matuskonecny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 40548x
Priemerná čítanosť článkov: 2027x

Autor blogu

Kategórie