Založ si blog

Vážený pán Kopcsay

Po prečítaní Vášho rozhovoru so štátnym tajomníkom Róbertom Ondrejcsákom konštatujem, že nie ste dobre zorientovaný v problematike obrany a ak Vaše interview nie je plateným PR, alebo PR z presvedčenia (aby sme tu nikoho neobviňovali), potom bez urážky, považujem rozhovor za prejav diletanstva.

Okrem všeobecných informácií, ktoré tí uvedomelejší vedia, (napríklad, že Amerika nie je ideál, ale predsa jediný garant bezpečnosti vo svete a tak spolupráca s NATO je v našom záujme) je ostatok rozhovoru kaviarenská, nekritická debata. Pán Ondrejcsák bol už predsa raz vo vedení ministerstva obrany. Ak hovorí, že nikto nič neurobil, tak je pod tým podpísaný. Upozorniť na to ste ale vy osobne nepovažovali za dôležité. Zaujímavejšie sa Vám pozdávalo konštatovanie: „Premiér Fico odmietal vyššie investície do armády a nevyjadroval sa o nej veľmi lichotivo“. Áno máte pravdu, ale nemali by ste mať klapky na očiach. Nie Onrejcsák, nie Radičová a nie Dzurinda armádu konečne začali modernizovať. Ale paradoxne Fico, ktorý v prvej vláde prispel k jej rozkladaniu. V neskoršom období sa ale zjavne celá situácia otočila z dôvodu triezveho zváženia aktuálnych bezpečnostných hrozieb. Ondrejcsák natáral, že sa nič neurobilo a vy ste to nekriticky strávili.  Blackhawk? Spartan? Ručné zbrane? Stámiliónové projekty, to je akože nič? A vy ste poslušne pritakávali. Nechcem sa Vás dotknúť, ale ak nechcete klamať čitateľov a nemáte politické predsudky, načítajte si najskôr veci, lebo potom Vás každý opije, okrem Smeru a SNS samozrejme, lebo voči nim už budete asi kritický už z povolania. Ten rozhovor nie je vedený úplne objektívne, je to vlastne Vami a Ondrejcsákom naplánovaný útok , neviem či si to uvedomujete.

Celý rozhovor si môžete pozrieť TU.

Členovia SNS majú čosi vpísané v DNA

11.08.2017

Ján Slota, Andrej Danko – asi je to naozaj úplne jedno. S tým rozdielom, že za Slotu sme sa dožili aspoň kúsku srandy. SNS sa nedá uprieť snaha, ale kauzy tejto strany reálne prevyšujú hocijaké viac »

Dankove koaličné zlyhanie?

07.08.2017

Predseda NR SR a SNS Andrej Danko sa dnes rozhodol vypovedať koaličnú zmluvu. O nesprávnosti jeho rozhodnutia ho asi radšej nepresviedčali ani v samotnej SNS, keďže je možné, že si v spoločných viac »

Kto je bojovník proti korupcii?

04.08.2017

Korupcia je momentálne najhorúcejšou témou na slovenskej politickej scéne. Často sa hovorí o skorumpovanej vláde, súdoch, dokonca aj o prokuratúre. Všimnime si však, že väčšina týchto viac »

diaľnica, D3, cestár

Diaľnica D3 uviazla pri Kysuckom Novom Meste

21.08.2017 08:00

Výstavba diaľnice D3 nenapreduje podľa predstáv obyvateľov regiónu. Kritická dopravná situácia je v okolí Kysuckého Nového Mesta, kde štvorprúdovka chýba.

Barcelona, útok v barcelone,

Barcelona mala šťastie v nešťastí

21.08.2017 07:21

Keby vyšlo všetko tak, ako si teroristi naplánovali, potom nedeľná zádušná omša v barcelonskej katedrále Sagrada Familia sa nemusela konať.

Americký torpédoborec John S. McCain

Americký torpédoborec sa zrazil s tankerom, desať mužov chýba

21.08.2017 05:06, aktualizované: 06:13

Po zrážke amerického torpédoborca s ropným tankerom sa zranilo päť amerických námorníkov, desať je nezvestných.

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

matuskonecny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 51166x
Priemerná čítanosť článkov: 1895x

Autor blogu

Kategórie