Založ si blog

Koalícia nefunguje bez problémov, ale je stabilná

Je to neuveriteľné, ale už rok prebehol od posledných parlamentných volieb. Tie boli poznačené pravdepodobne najšpinavšou kampaňou akú sme kedy na Slovensku videli. Výsledky ukázali viacero právd – zodpovednosť až príliš útočnej opozície za nárast Kotlebových preferencií, skorumpovanosť médií a politológov a v neposlednom rade aj roztrieštenosť opozičných strán a ich neschopnosť dohodnúť sa na základných veciach.

Okolnosti nakoniec priniesli spojenie štyroch strán, ktoré bolo v tom momente nevyhnutné. Nevyhnutné teda v tom prípade, ak sme nechceli, aby nám tu vládli extrémisti v podobe ĽSNS alebo amatéri v podobe Matovičovej bandy. Sulík by ako premiér taktiež nebol výhrou a Kollár so svojimi bývalými a súčasnými milenkami v poslaneckom klube, to je asi aj zbytočné komentovať.

Vznikla teda vláda, ktorú by sme si pred voľbami určite nepredstavovali. Spojenie menšinovej strany so stranou národnou je veľmi netypické, ale ako sa časom ukazuje, môže fungovať. Sieť, tak tá bola odpísaná pravdepodobne už od volebnej noci, pri čom mnohí jej dnes už bývalí členovia ako napríklad Petrík alebo Beblavý ukázali, že nemajú na to vládnuť, ale len kritizovať z poslaneckej lavice. Ak by bol Beblavý naozaj odborníkom na všetko, nemal by problém prevziať zodpovednosť.

Samotná koalícia podľa mojej mienky funguje nad očakávania, aj keď s menšími otrasmi. Existuje však ochota jednotlivých lídrov sadnúť si a porozprávať sa o jednotlivých problémoch, pri čom vždy nasleduje riešenie k spokojnosti všetkých strán.

Ak by koalícia aj naďalej fungovala podobným spôsobom, smerovanie Slovenska by mohlo byť veľmi pozitívne. Je jasné, že boj vlády s Kiskovými médiami je ťažký, ale verím, že sa kult negatívnej informácie vytváraný Kiskovými ovcami čoskoro skončí a že budeme objektívne informovaní o práci jednotlivých politikov. Myslím tým samozrejme prácu odbornú a nie iné záležitosti, ktorým naše neodborné a neprofesionálne médiá prikladajú väčšiu dôležitosť.

OĽaNO si uvedomuje, že musí variť z vody

26.07.2017

OĽaNO je hnutím s jedinečným postavením v rámci politického spektra. Je to snáď jediný politický subjekt bez akéhokoľvek odborného zázemia. Z tohto hľadiska im vlastne konkuruje už len viac »

Chudáci a zúfalci na sociálnych sieťach

14.07.2017

Dovolil som si požičať toto pomenovanie, ktoré zaznelo z úst premiéra v nedávno uverejnenom videu. O tom, že kto konkrétne nič neberie s nadhľadom, by sa dalo aj v tomto prípade naozaj polemizovať. viac »

Denník SME lobuje za sponzorov Globsecu

04.07.2017

Po prečítaní jedného z minulotýždňových vydaní denníka SME podľa mojej mienky existuje celkom jasné podozrenie, že tento denník nenápadne podsúva chcený výsledok obstarávaní v rezorte viac »

Theresa Mayová

Brexit a možné clá Britániu prudko spomalia

27.07.2017 16:00

Britov čakajú po brexite roky prudkého spomalenia ekonomiky. Ekonomický dosah pocítia aj Európania, najmä ak sa po brexite opätovne zavedú clá na tovary.

Samsung, Q7, QLED

Samsung vykázal rekordný zisk

27.07.2017 15:20

Samsung za apríl až jún vykázal rekordný zisk. Boom v odvetví pamäťových čipov prispel k rastu čistého zisku juhokórejskej firmy na 9,7 miliardy USD.

Milan Belica

Smer rokuje pred regionálnymi voľbami o koalícii so SNS a Mostom-Híd

27.07.2017 15:05

Strana Smer nechce, aby sa v Nitre zopakoval scenár z Banskobystrického kraja.

Ľubomír Okruhlica

Okruhlica: Až 85 percent alkoholikov trpí pred začiatkom liečby depresiou

27.07.2017 14:25

Po roku od začatia liečby klesá počet ľudí s touto duševnou chorobou na 26 percent, uviedol riaditeľ Centra pre liečbu drogových závislostí Ľubomír Okruhlica.

matuskonecny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 47240x
Priemerná čítanosť článkov: 1968x

Autor blogu

Kategórie