Založ si blog

Plačko Kpt. Danko

Na začiatku tohto volebného obdobia som sa mylne domnieval, že SNS konečne vstupuje do vlády s dobrým lídrom. Moje očakávania sám predseda NR SR sklamal niekoľkokrát, sklamal je dokonca slabé slovo, on ich totižto v maximálnej možnej miere roztrhal. V poslednej dobe by som na jeho mieste prijal rozhodnutie čo najmenej sa zdržovať pred kamerami. Škodí sebe, svojim koaličným a straníckym partnerom, ale aj politickej scéne ako celku.

Postupom času sa nazdávam, že si Danko prišiel do politiky mastiť vlastné ego a to bez akejkoľvek hlbšej myšlienky a bez akéhokoľvek mediálneho a argumentačného tréningu. Prezývka „náhodný generátor slov“ taktiež nevznikla len tak. Jeho prejavy chcú byť nasilu vznešené, avšak efekt je presne opačný. Sú viditeľne neprofesionálne, nervózne a nezmyselné. Vzhľadom na to, že som sám pred voľbami voľbu SNS zvažoval, sú pre mňa tieto záležitosti veľkým sklamaním.

Kauzu okolo ÚRSO sa Andrej Danko snažil využiť vo svoj vlastný prospech, avšak zas a znova z toho bolo jedno veľké zlyhanie. Samozrejme, hlasy treba z pohľadu politika naháňať neustále, avšak niekedy si treba zvážiť, či stoja za roztržku v koalícii. (Ne)nápadné naznačenie faktu, že už pár dní nekomunikuje s premiérom, bolo viditeľne cielené a malo za úlohu ukázať, že aj SNS si vie vyskočiť na veľký Smer. V tomto momente je to však kontraproduktívne.

Ak sa správanie predsedu NR SR nezmení, ďalšie konflikty v koalícii sú vysoko pravdepodobné. Najzaujímavejšie na tom je, že sa správanie Andreja Danka približuje k správaniu našej neschopnej opozície. Vlastne len vykrikuje z tlačovej konferencie. V neposlednom rade si však treba uvedomiť fakt, že to bol pravdepodobne práve premiér, kto Holjenčíkovi naznačil závažnosť jeho zlyhania.

Pre kapitána by som teda mal jednu základnú radu. Politika by mala byť o preukázateľných činoch a nie o mastení si ega a o vyplakávaní pred kamerami. Veľa ľudí si myslí, že by mohol byť kapitán v budúcnosti premiérom. Ja osobne si ho ale na takej pozícii neviem predstaviť.

OĽaNO si uvedomuje, že musí variť z vody

26.07.2017

OĽaNO je hnutím s jedinečným postavením v rámci politického spektra. Je to snáď jediný politický subjekt bez akéhokoľvek odborného zázemia. Z tohto hľadiska im vlastne konkuruje už len viac »

Chudáci a zúfalci na sociálnych sieťach

14.07.2017

Dovolil som si požičať toto pomenovanie, ktoré zaznelo z úst premiéra v nedávno uverejnenom videu. O tom, že kto konkrétne nič neberie s nadhľadom, by sa dalo aj v tomto prípade naozaj polemizovať. viac »

Denník SME lobuje za sponzorov Globsecu

04.07.2017

Po prečítaní jedného z minulotýždňových vydaní denníka SME podľa mojej mienky existuje celkom jasné podozrenie, že tento denník nenápadne podsúva chcený výsledok obstarávaní v rezorte viac »

Theresa Mayová

Brexit a možné clá Britániu prudko spomalia

27.07.2017 16:00

Britov čakajú po brexite roky prudkého spomalenia ekonomiky. Ekonomický dosah pocítia aj Európania, najmä ak sa po brexite opätovne zavedú clá na tovary.

Samsung, Q7, QLED

Samsung vykázal rekordný zisk

27.07.2017 15:20

Samsung za apríl až jún vykázal rekordný zisk. Boom v odvetví pamäťových čipov prispel k rastu čistého zisku juhokórejskej firmy na 9,7 miliardy USD.

Milan Belica

Smer rokuje pred regionálnymi voľbami o koalícii so SNS a Mostom-Híd

27.07.2017 15:05

Strana Smer nechce, aby sa v Nitre zopakoval scenár z Banskobystrického kraja.

Ľubomír Okruhlica

Okruhlica: Až 85 percent alkoholikov trpí pred začiatkom liečby depresiou

27.07.2017 14:25

Po roku od začatia liečby klesá počet ľudí s touto duševnou chorobou na 26 percent, uviedol riaditeľ Centra pre liečbu drogových závislostí Ľubomír Okruhlica.

matuskonecny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 47239x
Priemerná čítanosť článkov: 1968x

Autor blogu

Kategórie