Založ si blog

Výpravca z koalície

Byť hrdým, odborným a slušným vyzerá dobre na bilboardoch. Ak sú to však iba prázdne slová pre potenciálnych voličov, je to smiešne a nedôstojné.

Andrej Danko nedokáže oceniť ústretovosť, s ktorou mu koaliční partneri vyšli v ústrety. Akceptovali jeho prehnané, možno až vydieračské požiadavky, umožnili mu dosadzovať vlastných ľudí – často nekompetentných –  do bezpečnostných zložiek, ktorých jedinou kvalifikáciou je často iba to, že sú jeho spolužiakmi alebo kamarátmi. Súhlasili s nezmyselným zavedením stratových IC vlakov, na ktorých si ešte v nedeľu ráno, na bratislavskej Hlavnej stanici, zvyšoval svoju popularitu. Predniesol ďalší nezrozumiteľný „prejav“, zamával si výpravcovskou plácačkou, pobral sa rovno do štúdia verejnoprávnej televízie a tam naznačil, o čo mu v skutočnosti ide.

Nezvládnutie komunikácie v diskusnej relácii, úmyselné prezradenie stretnutia predsedom opozičnej strany v priamom prenose, pred miliónom televíznych divákov, svedčí o politickej nezrelosti tohto človeka, ktorý sa stal zhodou okolností druhým najvyšším ústavným činiteľom.

Andrej Danko ukázal a ukazuje, že na svoju pozíciu ešte ani zďaleka nedorástol a jeho slová o hrdosti, sile a národe sú iba prázdne floskuly a klišé. Dobré dohody robia dobrých priateľov. Držanie svojho slova robí chlapa. Čo si však môžeme myslieť o človeku, ktorý tajne a za chrbtom svojich partnerov rokuje o predčasných voľbách. S kým chcel rokovať nabudúce? S Kollárom? Alebo dokonca s Kotlebom?

Človek, ktorý s obľubou rozhlasuje, že by chcel byť predsedom vlády a riadiť túto krajinu, nemá ani základný politický inštinkt, aby vedel čo môže hovoriť na kameru. Nemá lojalitu, ktorá je pri koaličnom vládnutí nevyhnutná.

Neverí si ani natoľko, aby – ak by prezident Kiska reálne vstúpil do politického ringu – si to s ním rozdal vo voľbách. Namiesto toho má z neho obavy, obchádza svojich koaličných partnerov a pri tom ukazuje, že mu robí problémy aj matematika. Aj keby presvedčil všetky ostatné strany (dokonca aj svojho kamaráta Igorka Matoviča), aj tak by mu to nestačilo, pretože bez hlasov Smeru a Mosta potrebných 90 hlasov nikdy nezíska.

Politik, ktorý za chrbtom svojich partnerov tajne vyjednáva so svojím politickým protivníkom a snaží sa presadiť iba svoje záujmy, nie je skutočným politikom. Stáva sa  karikatúrou politika. Trápne výhovorky a zrada spoločných cieľov možno prinesú krátkodobý úspech ale zostane po  nich odporná pachuť. A voliči nezabúdajú.

Florentský renesančný mysliteľ a zakladateľ modernej politickej vedy Niccolo Machiavelli tvrdí, že aj keď sa časy menia, ľudia zostávajú v podstate rovnakí. Áno, intrigy, klamstvo a vierolomnosť zostanú pri Andrejovi Dankovi prítomné, nech už bude v koalícii s kýmkoľvek. A na to si treba dať pozor.

OĽaNO si uvedomuje, že musí variť z vody

26.07.2017

OĽaNO je hnutím s jedinečným postavením v rámci politického spektra. Je to snáď jediný politický subjekt bez akéhokoľvek odborného zázemia. Z tohto hľadiska im vlastne konkuruje už len viac »

Chudáci a zúfalci na sociálnych sieťach

14.07.2017

Dovolil som si požičať toto pomenovanie, ktoré zaznelo z úst premiéra v nedávno uverejnenom videu. O tom, že kto konkrétne nič neberie s nadhľadom, by sa dalo aj v tomto prípade naozaj polemizovať. viac »

Denník SME lobuje za sponzorov Globsecu

04.07.2017

Po prečítaní jedného z minulotýždňových vydaní denníka SME podľa mojej mienky existuje celkom jasné podozrenie, že tento denník nenápadne podsúva chcený výsledok obstarávaní v rezorte viac »

Theresa Mayová

Brexit a možné clá Britániu prudko spomalia

27.07.2017 16:00

Britov čakajú po brexite roky prudkého spomalenia ekonomiky. Ekonomický dosah pocítia aj Európania, najmä ak sa po brexite opätovne zavedú clá na tovary.

Samsung, Q7, QLED

Samsung vykázal rekordný zisk

27.07.2017 15:20

Samsung za apríl až jún vykázal rekordný zisk. Boom v odvetví pamäťových čipov prispel k rastu čistého zisku juhokórejskej firmy na 9,7 miliardy USD.

Milan Belica

Smer rokuje pred regionálnymi voľbami o koalícii so SNS a Mostom-Híd

27.07.2017 15:05

Strana Smer nechce, aby sa v Nitre zopakoval scenár z Banskobystrického kraja.

Ľubomír Okruhlica

Okruhlica: Až 85 percent alkoholikov trpí pred začiatkom liečby depresiou

27.07.2017 14:25

Po roku od začatia liečby klesá počet ľudí s touto duševnou chorobou na 26 percent, uviedol riaditeľ Centra pre liečbu drogových závislostí Ľubomír Okruhlica.

matuskonecny

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 47245x
Priemerná čítanosť článkov: 1969x

Autor blogu

Kategórie